Dzieci kochają przygody. Tak, wystarczy zaproponować im jakąś fajną wyprawę, a przekonamy się, że bardzo szybko można razem z nimi przeżyć najwspanialszą przygodę, która sprawi, że będziemy mieli co wspominać. Czasem nawet zwykły spacer do lasu może okazać się fantastyczną przygodą – jeżeli tylko rodzic wykaże się kreatywnymi pomysłami. Jeżeli ma się pod ręką dzieci, to raczej nikt nie będzie miał z tym problemu. Czasem do przeżycia niespodziewanej i pełnej zaskakujących zwrotów akcji przygody wystarczy…zwykła książką. W księgarniach bez problemu otrzymamy książki dzięki którym nasze pociechy zawsze będą się doskonale bawić. Do wspaniałego świata przygody zaprasza Alicja Acosta w książce pt.”Apsik! Czyli bitwa na smarki. Maleńki Pirat. tom 2“.

Świat piratów

Piraci to tacy ludzie, którzy zawsze rabują i napadają na inne statki. Na szczęście jednak nie zawsze tak jest. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z książkami dla dzieci. Wtedy z reguły to bohaterowie pozytywni, którzy zajmują się poszukiwaniem najróżniejszych skarbów. Alicja Acosta stworzyła dla maluchów serię książeczek, które opowiadają o piracie. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że tym razem mamy do czynienia z piratem wyjątkowym, ponieważ jest on bardzo maleńki. Tak maleńki, że ledwo go widać. Pomyślałby kto, że taki maluszek nie może być piratem. Jest wręcz odwrotnie. Może tak być i może mieć on fantastyczne przygody, których dzieci mogą mu pozazdrościć. Pierwszy tom z tej serii nosi tytuł “Maleńki pirat”. Drugi to”Apsik! Czyli bitwa na smarki. Maleńki Pirat. tom 2“. Gdzie tym razem zawędrują młodzi czytelnicy z nieustraszonym piratem?

Wyspa Smarków

Podczas żeglugi po bezkresnych wodach nasz Maleńki Pirat znajduje butelkę. Wyłowiona z wody zawiera list o następującej treści: Jestem na Wyspie Smarków. Ratunku! Pomocy! Nasz Pirat razem ze swoją ukochaną załogą postanawia wyruszyć owej osobie na pomoc. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że jest to…pułapka. Po dotarciu na wyspę okazuje się, że zewsząd wychodzą zielone, okropne smarki, które chcą zaatakować załogę. Czy nasz Maleńki Pirat będzie w stanie poradzić sobie z wychodzącymi zewsząd oślizgłymi glutami? Tylko osoba o wielkiej inteligencji i przebiegłości będzie wiedziała jak wyrwać się z tej wyspy, gdzie czyha wiele niebezpieczeństw. Tak wspaniałej przygody chyba żaden dziecko nie przeżyło. Niezależnie od tego, czy mamy córkę, czy syna – zaproponujmy mu wyprawę na Wsypę Smarków, gdzie dzieje się dużo przerażająco…śmiesznych rzeczy.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com